ALTIN ALACAKLAR DİKKAT O TARİHTE YER YERİNDEN OYNAYACAK

ALTIN ALACAKLAR DİKKAT O TARİHTE YER YERİNDEN OYNAYACAK

Altın fiyatlarına ilişkin yaşanan son dakika gelişmeleri çok sayıda vatandaş ve yatırımcı tarafından yakından takip ediliyor. Yaz aylarının düğün mevsimi olması nedeniyle birçok kişi internette güncel fiyatlara ilişkin araştırma yapılıyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalar ve konu hakkında tüm detayları haberimizin devamından takip edebilirsiniz.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altının gidişatına dair değerlendirmelerde bulundu. Memiş, altın yatırımcısına kritik uyarılarda bulunarak yıl sonu beklentisini açıkladı.

İşte o açıklamalardan satır başları;

Altın fiyatları bu hafta baskı altında kalmaya devam ediyor. Çünkü doların uluslararası piyasalardaki değer artışı çok dikkat çekici. Dolar endeksi 110 seviyesine yükseldi. Eylül ayında FED'in faiz toplantısı var bu tarafa odaklandık altın fiyatları FED'e odaklandı.

Altının ons fiyatında 1.700 dolar seviyesinin altına sarkma var. Şu an itibariyle 1.697 dolar seviyesinde. 1.680 – 1.720 bant aralığına sıkıştı ve bu seviyeleri takip etmeye devam ediyoruz. Gram altın tarafında da her ne kadar ekranlarda 1.000 liranın altında rakamlar görse de sevgili izleyicilerimiz gram altın / TL fiyatı şu anda 1.010 – 1.015 lira seviyesinde. 1.000 lira seviyesinin altında daha sarkma gerçekleşmedi.

Dolar kuru güçlü olduğu için gram altını desteklemeye devam ediyor. Bu seviyelerin 1.000 lira seviyesinin altına sarkmasını biraz zor bir ihtimal olarak takip edeceğiz. Ancak böyle bir ihtimal olursa da orta ve uzun vade için yatırımcısına bir fırsat sunmuş olacak. Altın fiyatlarını destekleyen birçok sebep var.

Düğün yapacak olanlar altın borcu olan vatandaşlarımız vardır 1.000 lira altına biraz sarkmalar gerçekleşirse bunu bir alım fırsatı olarak değerlendirebilirler.

Yıl sonuna doğru gram altın / TL fiyatında pozitif görünümün devam edeceğini tahmin ediyoruz. Özellikle gram altın / TL fiyatında 1.200 lira seviyesi yukarı yönlü kırıldıktan sonra yeni rekorlar test edilebilir.

Yıl sonu ile alakalı öngörüm tahminim 1.450 lira seviyesi. Bu öngörümde herhangi bir değişiklik yok.

Hem dolar tarafındaki hem ons altındaki bu öngörüm yine masada kalmaya devam ediyor. Ons altın zaten baskılanmaya devam ediyor ama yükseliş olursa da otomatikman gram altına da yansır diye tahmin ediyorum.

Mutlaka şunu tekrar etmekte fayda var. Gram altın / TL fiyatını vatandaşlar ekranlarda bilgisayarlarda TV'lerde 990 olarak görüyorlar ancak bu makas aralıklarını mutlaka unutmamalı. Eğer 1.000 lira seviyesinin altındaki rakamlara kanarsa vatandaş yanlış bir karar vermiş olur.

Eğer gram altın / TL fiyatını ekranlarda 975 falan görürlerse evet 1.000 lira seviyesinin altında bir rakam görebilir ama şu anda oradan çok uzak bir seviyedeyiz. Gram altın / TL fiyatını şu anda bozma fiyatı 1.011 lira satın alma fiyatı 1.016 lira seviyesinde. O yüzden bu makas aralıklarını göz önünde bulundurmak lazım.

Altın bozduracak vatandaşlarımız vardır 1.000 lira seviyesinin altında bozarak yanlış bir karar vermiş olabilirler. Bu da fırsatçılığı gündeme getirebilir. O yüzden bu fiyatlara kanmaması gerekiyor vatandaşlarımızın..


Devamını oku » »

Yorum Yap