EYT'DE YAŞ SINIRI DÜŞTÜ EĞER BU 2 ŞARTA UYUYORSANIZ 47 YAŞINDA EMEKLİ OLACAKSINIZ

EYT'DE YAŞ SINIRI DÜŞTÜ EĞER BU 2 ŞARTA UYUYORSANIZ 47 YAŞINDA EMEKLİ OLACAKSINIZ


EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar senelardır erken emekli olabilmek amacıyla planlama bekliyor. Senelerdir çözüm bekleyen 3600 ek gösterge bozukluğu çözüldü. Asgari ücrete ara zam ile emekli maaşlarına ek zam da Kabine toplantısında Göz önünde bulunduruldu. Peki, EYT kimleri kapsayacak, şartları ne olacak? İşte merak edilen bozukluğun yanıtı ve EYT dosyasıyla alakalı oluşturulan son açıklamalar .

EYT yasası çıkacak mı? Emekli olmak amacıyla 1999’da getirilen yaş şartına takılan ve 1999 evvel sigorta kaydı bulunup 3600 prim gününü tamamlayan emekli adayları anında her gün bu bozukluğun yanıtını araştırıyor. Genellikle Kabine Toplantısı’nda asgari ürete ek zam ve emekli temmuz zammı gibi hususların ele alınması heyecan yarattı. Peki, EYT’de yaşanan son ilerlemeler neler? İşte merak edilen detaylar… Olası EYT planlamasi 8 Eylül 1999 ve evvel emekli sigortası primlerini ödemeye başlayan ve toplamda 15 sene çalışma vakitı ve 3600 prim gününü tamamlayan fakat emekli olmak amacıyla yaş sınırını bekleyenler, EYT planlamasinden yararlanabilecekler.

EYT’de çalışmalar yapılıyor. Gündemimizde mutlaka erken seçim yok. Bu biraz da muhalefetin kendisini konsolide edebilmek amacıyla erken seçimi zorluyor. Böyle bir hususşma olmadı. AK Parti’nin, Cumhur İttifakı’nın, hükümetin gündeminde erken seçim yok. İnşallah 2023’de seçimlere gideceğiz. Şu anda siyasal ve sayısal şartlar erken seçimi olası kılmıyor. Bizim siyasi geleneğimizde erken seçim üzerinden seçim popülizmi gerçekleştirmek yoktur. EYT yasası son dakika bugün | Karar açıklanıyor! 2022 EYT çıktı mı, ne vakit çıkacak, şartları neler ve kimleri kapsıyor?

Olası EYT planlamasi 8 Eylül 1999 ve evvel emekli sigortası primlerini ödemeye başlayan ve toplamda 15 sene çalışma vakitı ve 3600 prim gününü tamamlayan fakat emekli olmak amacıyla yaş sınırını bekleyenler, EYT planlamasinden yararlanabilecekler. Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Bilgin’in EYT ile alakalı açıklamaları şu şekilde: 3600 ek gösterge bozukluğunin çözümünü bu ayın sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Bitti zaten, son planlamaleri yapacağız. Sözleşmeli personel bozukluğu EYT bozukluğu var. Bunların hepsi dosya dosya önümüzde. Adım ismim dosyaları açıyoruz, çözüme ulaştığımız anda da kamuoyuyla paylaşıyoruz. Emekçilerimiz, çalışanlarımız kaygı etmesinler. Bizim görevimiz onları enflasyon karşısında korumak.EYT ile alakalı ilgi çeken son açıklama ise AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan geldi. Kurtulmuş EYT ile alakalı şunları söyledi: Orada da (EYT) çalışma yapılıyor. Bu vakitlama bozukluğudir. Çalışma Bakanlığı bu hususta çalışmalarını sürdürüyor öncelikler meydana çıktığı vakit kamuoyu ile paylaşılır.

Devamını oku » »

Yorum Yap